atik nakliye

Şehir İçi Taşımacılık

Şehir içi nakliyat fiyatları, depolama ve taşıma konularında günde yüzlerce müşteri telefon ya da mail aracılığıyla onlarca nakliyat firmasından bilgi istemektedir.

Ancak müşteriler aldıkları orantısız fiyatlar karşısında şaşırmaktadırlar. Taşıma firmalarının bazıları verdikleri hizmetin karşılığı olabilecek fiyatlar talep ederler. Ancak bazı korsan firmalar hiçbir zaman veremeyecekleri hizmet vaadiyle müşterileri ikna etmektedirler.

Ancak taşıma günü verdikleri kararın olumsuz sonuçlarıyla karşılaşmaktadırlar. Her şeyin bir maliyeti olduğu gibi kaliteli bir hizmetin de ortalama bir fiyatı vardır. Şehir içi taşımalarda çoğu zaman eşyanın alınacağı ve bırakılacağı yerler arasındaki mesafeler önemsenmez.

Çünkü şehir içi taşımalarda en uzak mesafeler arasında bile nakliye firmasının yakıt sarfiyatı arasında çok büyük yakıt fiyat farkları oluşmamaktadır. Taşıma firmalarının masraflarının yarısından fazlasını işçilik masrafları oluşturmaktadır. Geriye kalan masrafları ise hijyenik bir taşınma için ambalaj malzemeleri, koliler, havalı köpükler, streç ve koli bantları oluşturmaktadır.

Hemen hemen her taşınmanın 7-8 saat süreceği de hesaba katılarak personelin yeme ve içme masrafları da ayrıca bir maliyet oluşturmaktadır. Taşıma işlemi için en az 5-6 kişilik ekipler gerekmektedir. Şehir içi taşıma fiyatlarını etkileyen, değiştiren unsurlardan birisi de yüksek katlı evlerdeki taşımalardır. Yüksek katlarda iyi ve zamanında bir taşınma için fazladan iş gücü ve personel ihtiyacı doğrudan taşınma maliyetlerine yansımaktadır.

whatsapp
×